logo-v2

facebook2   facebook2   facebook2

2e9def50189b257f98518aa6ef588eb2.jpg
Svetsko prvenstvo Brzeće 2022.


Na terenima hotela Junior u Brzeću, danas je počelo Svetsko prvenstvo u organizaciji Fudbalskog kluba Varga! Na turniru učestvuje šest reprezentacija, i to u kategoriji Vargaši (2012): Srbija, Engleska, Argentina i Varginjosi (2013/14): Francuska, Španija, Brazil.

Naši fudbaleri su sa nestrpljenjem iščekivali početak prvenstva da pokažu svoja fudbalska umeća, veštine sa loptom i da probaju da osvoje Zlatnu boginju! Biće ovo prava poslastica za sve nas!

skola fudbala
Argentina
   skola fudbala
Brazil
skola fudbala
Engleska
   skola fudbala
Francuska
skola fudbala
Srbija
   skola fudbala
Španija

Vargaši


Sastavi reprezentacija:
Srbija: Vuletić, Ratković, Obradović, Stojić, Dakić, Milošević P.
Engleska: Malović, Kojić, Zeković, Antić, Petković, Milošević M.
Argentina: Glušac, Raković, Vranić, Canić V., Božanić, Brajković


Argentina – Engleska 2:4
Vranić x2 (Argentina), Kojić x2, Malović, Zeković

Utakmica prvog kola je opravdala očekivanja. Od samog početka Engleska je izašla visoko na odbranu Argentine, i već u drugom minutu nakon jedne oduzete lopte Kojić je savršeno jakim i preciznim udarcem sa 20ak metara pod prečku savladao nemoćnog Brajkovića. Nastavili su Argentinci da prete, ređale su se šanse ali je napade Engleza odbrana plavo belih nekako uspela da neutrališe. Šesti minut ipak već je bilo dva nula. Posle odlične organizacije napada, od golmana Miloševića usledio je dubinski pas do Zekovića, koji savršeno pronalazi usamljenog Kojića kome nije bilo teško da rutinski sprovede loptu u mrežu. Tek onda se Argentinci polako bude, usledio je solo prodor Vranića, promešao je odbranu Engleza i uspeo da smanji rezultat. Drugo poluvreme doneo je početni pritisak Argentinaca, međutim posle jednog kontranapada Malović je povisio rezultat na 3 prema 1. Smušenost odbrane domaćina Englezi su ponovo iskoristili kada je Malović probio po levoj strani, uspeo da uputi centaršut gde je Zeković bio na pravo mestu i povisio rezultat na velikih 4 prema 1. Najraspoloženiji za igru domaćina Vranić uspeo je da smanji rezultat ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.


Argentina – Srbija 3:1
Vranić x3 (Argentina), Obradović (Srbija)

Argentinci su posle uvodnog poraza na prvenstvu morali da se trgnu i da smognu snage da pokušaju da izađu kao pobednici u narednoj utakmici. Početno odmeravanje snaga nije nam donelo previše uzbuđenja na početku meča. Beležimo jedan udaraca tik preko prečke Ratkovića. Ali opet na scenu stupa jedan od najboljih igraca prvog kola, Vranić koji je iskoristio grešku odbrane i rezantnim udarcem pogodio donji levi ugao nemoćnog golmana reprezentacije Srbije. Tek što su krenuli sa centra, Srbi su jednom tečnom akcijom koju su započeli Stojić i Dakić, uspeli da se ušunjaju u šesnaesterac i Obradoviću nije bilo teško da matira Brajkovića. Kada su svi čekali kraj prvog poluvremena, Vranić je ponovo solo prodorom uspeo da uputi udarac, postigne gol i na poluvreme odvede svoju ekipu sa minimalnom prednošću. Srbija je pretila svim snagam ali može se reći da stvarno nije imala sreće. Udarci Vuletića i Ratkovića odlazili su pored gola, Brajković je svojim intervencijama uspeo da održi prednost svoje ekipe. Na samom kraju meča, posle jedne duge lopte i loše komunikacije odbrane gostiju Vranić je uspeo da se ušunja iskoristi grešku protivnika i svojim trećim pogotkom na meču, a petim na prvenstvu donese veoma bitna tri boda za svoju ekipu u nastavku takmičenja.


Engleska – Srbija 3:2
Zeković, Antić, Kojić (Engleska) Milošević P., Ratković (Srbija), crveni karton Kojić (Engleska)

Možda i najuzbudljiviji meč prvog kola. Engleska je krenula silovito i preko Zekovića već u prvom minutu došla u vođstvo. Privh nekoliko minuta pripao je reprezentaciji Engleske, ali od petog minuta pa sve do samog kraja utakmice Srbija dominira na terenu. Kao da je postojao samo jedan tim. Ređale su se šanse, i nakon jednog centaršuta Obradovića, Milošević se najbolje snalazi u šesnaestercu i postiže pogodak. Ratković je pokušao glavom iz kornera ali lopta je otišla malo iznad prečke. Isti igrač je nedugo posle te šanse solo prodorom po desnoj strani uputio veoma jak udarac i uspeo da postigne pogodak pocepajući mrežu. Dva na prema jedan za Srbiju. Slobodnjaci, šanse, posed lopte sve je bilo na strani crvenih ali poslednja dva minuta kao da im je neko ispraznio baterije. Slobodan udarac za Srbiju, i umesto da overe pobedu usledio je kontranapad i izjednačenje!! Veliki šok. Minut do kraja, i Mata Kojić uspeva da postigne pobedonosni gol za reprezentaciju Engleske! Kakav preokret. Uspeo je Kojić nedugo zatim da dobije i crveni karton. Dva minuta Srbi su imali nadu da će doći do izjednačenja, imali su šanse, dva slobdona udarca, igrača više ali odbrana Engleske je bila na visini zadatka.Varginjosi


Brazil: Lazar Neskovic, Ksenija Djuric, Aleksa Canic, Milan Jaksic
Spanija: Mohammed Mohsin, Pavle Krunic, Aleksandar Adzic, Viktor Stosic
Francuska: Nikola Jevtic, Nikola Davidovic, Mihajlo Tonic, Andrej Ristic


BRAZIL - SPANIJA

Prvu utakmicu ovogodisnjeg Svetskog prvenstva koje se igra na prelepom travnatom tepihu stadiona u Brzecu odigrale su reprezentacije Brazila I Spanije. Tribine su bile pune, bilo je navijaca iz Brusa, Brzeca ali I Palma del Majorke I Sao Paola. Timovi su izasli na zagrevanje 25minuta pre pocetka utakmice, spremili su taktiku, I spremno su cekali sudijin zvizduk za pocetak utakmice. Utakmica je pocela u znaku Crvene Furije gde je odmah nakon prvog napada Aleksandar Adzic protutnjao kao brzi Gonzales i dao gol za rano vodjstvo. Medjutim, to je samo razbesnelo Brazil I njihovog kapitena Lazara Entonija Neskovica, koji je u istom minutu raketom izjednacio rezultat. Nakon toga, sve je bilo u znaku Brazilaca koji su se istakli u borbi za zlatno odlicje. U Narednih 15-ak minuta Spanci nisu uspeli da ozbiljnije priprete Brazilcima, najvise zahvaljujuci fantasticnoj Kseniji Djuric koja je spustila rampu. Na Krilima Alekse Canica i topom u nozi Milana Jaksica, Brazil je vise nego lagano dosao do prvih Bodova u Grupi.

REZULTAT: BRAZIL - SPANIJA 4 : 1
STRELCI:
Spanija: Aleksandar Adzic ( 2’)
Brazil: Lazar Neskovic (2’, 9’), Milan Jaksic (18’, 19’)


BRAZIL – FRANCUSKA

Drugu utakmicu ovog svetkog prvenstva igrale su reprezentacije Brazila I Francuske, petostruki prvaci, protiv aktuelnih prvaka sveta. Repriza finala iz ’98 kada je gospodin Zinedin Zidan zavrteo Brazilce sa kopakabane, pa ga je 300 miliona Brazilaca klelo I proklinjalo. Medjutim, ovde je rezultat bio malo drugaciji. Poneseni krilima pobede nad Spancima, Brazilska samba se igrala od pocetka. Vec u prvom minutu kapiten Laki Neskovic je prodjuskao kroz odbranu trikolora I matirao golmana. Medjutim, da ovo nece biti lako kao protiv Spanaca, Pobrinuo se dugonogi Nikola Davidovic koji je u istoj minuti vratio gol Kariokama, I vratio utakmicu u rezultatski egal. Nakon toga, otvorena igra. Prilike se redjaju kao na Tacni, ali nista sve do 4’ kada je Aleksa Canic, popularni Aja probio po strain I lukavo gurnnuo loptu u mrezu pored golmana Galskih petlova. Potom dva brza gola Brazilaca, I sve je delovalo kao da ce ovo biti laki poeni za Brazilce. Nakon pauze I promenjih strana, Nikola Davidovic je uspeo par puta da probije I matira golmana, utakmica se otvorila a golovi su padali kao na traci. Na kraju, pobeda Brazilaca, ne tako ubedljiva, ostaje zal za prilikama Francuza, koji su mogli da preokrenu utakmicu da su se probudili malo ranije.

REZULTAT: BRAZIL - FRANCUSKA 7:5
STRELCI:
Brazil: Milan Jaksic ( 5’, 15’, 17’), Aleksa Canic (6’, 14’), Lazar Neskovic (11’, 14’)
Franuska: Nikola Davidovic ( 1’, 16’, 19’, 19’), Mihajlo Tonic (20’)


FRANCUSKA – SPANIJA

Poslednja utakmica za danas igrala se izmedju Francuza I Spanaca, ekipa koje do sada nisu osvojile nijedan bod, tako da je ova utakmica bila borba za prve bodove I dostojanstven odlazak na veceru. Obe ekipe su bile naostrene da pokazu da su porazi protiv Brazila samo slucajnost. Dobro je pocelo za Spance, kada je Mohammed, inace najmladji ucesnik prvenstva, probio po levoj strain I lako matirao golmana Francuza. Delovalo je sve ovo kao nocna mora za Petlove, kada ih je dugonogi Nicole Davidovic, trgnuo svojom snalazljivoscu u protivnickom petercu. Rezultat je bio izjednacen ali su Francuzi imali vetar u ledja. Taj vetar u ledja im je davao omaleni Nikola Jevtic koji je mozda I bio najbolji akter ovoga meca, Nikola je svojim driblinzima zabavljao publiku. Padali su driblinzi ali I golovi u mrezi Spanaca. Francuzi su preokrenuli Rezultat I tako otisli na odmor. Poluvreme je izgleda vise prijalo Spancima, koji su na krilima Aleksandra Adzica, Viktora Stosica ali I sjajnog Pavla Krunica, u poslednjim trenucima meca izvojevali potpuno zasluzeni preokret, I osvetlanog obraza otisli na tusiranje. Francuzi Su mogli biti I prvi, ali su nakon prvog dana ipak zavrsili na poslednejm mestu na Tabeli…. Fudbale, tajno.

REZULTAT : Francuska - Spanija 3:4
STRELCI:
Francuska: Davidovic (5’), Tonic (6’), Jevtic (7’)
Spanija: Ale Adzic (17’, 19’), Krunic (16’), Mohammed (1’)