facebook2   facebook2   facebook2

Dobili smo prve finaliste Svetskog prvenstva

skola fudbala

VARGAŠI

Danas su odigrane utakmice trećeg kola Svetskog prvenstva i konačno smo dobili rasplet oko završnice takmičenja koja je zakazana za subotu! Budite sa nama do kraja!

Srbija – Argentina 3:2
Dakić x3 (Srbija), Canić, Vranić (Argentina)

Reprezentacija Srbije je pre ovog kola izgubila svaku šansu za prvo mesto i direktan plasman u finale. Međutim izašli su hrabro i hteli da pomrse račune obema reprezentacijama. Pritiskali su od prvog momenta, šanse su se ređale, Obradović je sjajnim udarcem pokušao iskosa sa 15ak metara ali je Brajković sjajnom intervencijom skrenuo loptu u korner. Ali opet kao i u prethodnim mečevima sledi kazna, Canić Vuk dovodi reprezentaciju Argentine u vodjstvo. Nije mnogo prošlo kad je Ratković uputio sjajan udarac. Lopta se odbila u šesnaestercu pravo na nogu Dakića koji donosi izjednačenje svojoj ekipi. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom. Drugo poluvreme krenulo je opet ofanzivno i isti igrač koji je izjednačio, Dakić, oduzima loptu visoko na polovini terena protivnika, uspeva da uputi udarac u velikoj gužvi i to je 2 – 1 za reprezentaciju Srbije! Pokušao je Ratković iz slobodnog udarca ali je lopta otišla daleko iznad gola. Posle jedne sporne situacije sudija nije dosudio jedanaesterac za reprezentaciju Argentine što je izazvalo dosta negodovanja na tribinama. Ali nedugo posle te situacije Božanić sjajno proigrava Vranića i Argentina izjednačava rezultat pred sam finiš meča. Poslednji napad na utakmici, duga lopta u srce šesaesterca, lopta je preskočila sve igrače Dakić krajnim naporima kači loptu i prosleđuje je u mrežu za veliku pobedu reprezentacije Srbije, prvu na ovom prvenstvu!

Srbija – Engleska 1:2
Vuletić (Srbija), Zeković, Petković (Engleska)

Reprezentacija Engleske je u ovu utakmicu ušla sa velikim imperativom pobede pošto se sa Argentinom bori za prvo mesto u grupi i direktan plasman u finale. Prvi deo meča protekao je u početnom odmeravanju snaga. Kasnije je Srbija preuzela inicijativu na terenu. Prvo je Milošević pokušao, a zatim i Vuletić ali je stativa bila saveznik Engleza. Napadala je Srbija, posle jednog kornera Dakić je pokušao glavom da ugrozi protivnika ali ispred njega je reagovao odlični Vuletić. I u poslednjem minutu prvog poluvremena posle jedne greške, lopta dolazi do Zekovića na levoj strani koji u prijemu unosi loptu ispred poslednjeg odbrambenog igrača i uz obostrano guranje ipak izlazi jači iz ovog duela i uspeva da zatrese mrežu. Ritam utakmice je znatno opao u drugom poluvremenu, slabo šansi na obe strane, pretpostavljamo da je veliki umor primetan kod igrača obe reprezentacije. Posle jedne dobre organizacije napada koja je krenula od golmana Miloševića, lopta dolazi do Kojića u sredinu, koji se okreće prema golu, upošljava Petkovića fenomenalnom loptom u prostor a ovaj u stilu rasnog golgetera poteže levicom u donji levi ugao i to je velikih 0 – 2 za Engleze. Vuletić je u samom finišu utakmice uspeo da samo ublaži poraz sjajnim lob udarcem sa 20 metara.

Argentina – Engleska 2:4
Vranić, Božanić (Argentina), Glušac (OG), Petković, Kojić, Zeković (Engleska)

Prava poslastica za kraj grupne faze. Borba za prvo mesto u grupi i direktan plasman u finale Svetskog prvenstva. Argentini je trebala pobeda i odlično su otvorili utakmicu preko Vranića koji je ujedno i ubedljivo najbolji strelac dosadašnjeg dela takmičenja sa deset golova. Brzo Engleska izjednačuje autogolom Glušca posle proboja Zekovića. Tu je došlo do čarki između igrača, ulog je veliki, sudija je morao da reaguje i podeli obojici igrača crveni karton (2 minuta napolje). Petković je doveo reprezentaciju Engleske u vođstvo posle neverovatne akcije koju su zajedno kreirali Antić i Kojić. Mata Kojić prošlogoišnji najbolji igrač Evropskog prvenstva, opet je bio u centru pažnje kada je odlično prebacio jednog protivničkog igrača, umirio loptu, odigrao dupli pas sa Malovićem i pogodio za reklo bi se sigurno finale ovogodišnjeg Svetskog prvenstva. Ostalo je još 5 minuta do kraja. Prvo je Božanić smanjio rezultat na 3 prema 2, a onda penal za Argentinu. Glušac je uzeo loptu ali je izuzetno loše šutirao promašivši ceo gol. Zeković Marko u poslednjem minutu meča postiže pogodak za konačanih Argentina 2, Engleska 4.

Posle odigrane grupne faze, poredak u grupi je takav da reprezentacija Engleske se plasirala u finale, dok če polufinalni meč igrati Srbija i Argentina. Utakmice završnice takmičenja planirane su za subotu, 2.7.2022.

VARGINJOSI

Trece I poslednje kolo grupne faze Svetskog prvenstva za Varginjose bilo je efikasno I zanimljivo kao I prethodna dva. Najzad smo dobili konacni poredak u grupi, saznali smo koja ce ekipa u finale, a koje dve ekipe ce igrati “baraz” za pehar. Ocekivano, Brazil nije ispustio ogromnu prednost u odnosu na Spaniju I Francusku, I uspeo da rezervise kartu za finale koje ce se igrati u subotu u poslepodnevnim casovima, dok ce se Spanci I Francuzi sudariti u doigravanju.

BRAZIL – FRANCUSKA

Utakmica koja nas je navikla na uzbudjenja, kartone, preokrete I golove. U prethodna dva Karioke su bile uspesnije. Odmah su preuzele iniciativu. Najverovatnije, zlatna kopacka turnira, Miki Jakisic odmah je naceo mrezu Spanaca. Na ovom turniru sve sto Miki sutne, udje u gol. Nakon toga, Andrej je izjednacio, nakon njega I Tonke. Spanci su preokrenuli, ovim rezultatom se otislo na odmor. Nakon odmora, golovi su padali sa obe strane, I kada se mislilo da ce bodovi biti podeljeni, na snagu stupa veliki MIKI JAKSIC. Daje gol u poslednjim sekundama gol, Francuskoji ne ostavlja ni promil sanse za prvo mesto.

REZULTAT: BRAZIL - SPANIJA 4:3
STRELCI: Miki Jakshinho - 4 gola
Andrej Ristic – 2 gol
Mihajlo Tonic – 1 gol

BRAZIL – SPANIJA

Brazil je osigurao prvo mesto I finale, pa su Spanci i mislili da će im Brazil prepustiti bodove koji bi znacili drugo mesto I povlasceno mesto u zrebu, ali to nije islo tako, iako su Francuyi vecinom vremena vodili I to zasluzeno, Brazilci su golom u poslednjim sekundama izjednacili a zatim I preokrenuli. Ovo nije bio dan Spanaca.

REZULTAT: BRAZIL - SPANIJA 4:4
STRELCI: Aja Canic - 3 gola
Muhamed – 2 gola
Acko Adzic – 2 gola
Miki Jaksic – 1

SPANIJA - FRANCUSKA

Utakmica bez veceg rezultatskog znacaja, ali itetkako vazna za nase Vargase, bila je puna prelepih poteza, preokreta, prelepih golova I akcija. Davidovic je krenuo silovitno kao I uvek, probio je po boku I artiljerijskom paljom probusio mrezu. Odmah nakon toga, Andrej Ristic koji je bio raspolozen, salje neodbranjim udarac u mrezu Spanaca. Ipak, Spanci su uspeli da preokrenu rezultat, I posalju Francuze na dno tabele I u sobe placuci.

REZULTAT: SPANIJA - FRANCUSKA 3:2
STRELCI: Nikola Davidovic 1 gol