logo-v2

facebook2   facebook2   facebook2

2e9def50189b257f98518aa6ef588eb2.jpg
Drugo kolo Svetskog prvenstva


Drugo kolo Svetskog prvenstva donelo nam je još mnogo uzbuđenja. Naši mladi fudbaleri se bore da osvoje svaki bod u grupi, kako bi pred završnicu turnira obezbedili što bolji plasman, pošto prva ekipa iz gupe ide direktno u finale, a ostale dve igraju doigravanje za još jedno mesto u finalnom meču. Biće tu još mnogo da se igra.

skola fudbala

VARGAŠI


Srbija – Engleska 1:2
Vuletić (Srbija), Zeković, Antić (Engleska)

Izuzetno tvrda i teška utakmica od samog početka obzirom da su i jednoj i drugoj reprezentaciji preko potrebni bodovi za priključak za prvo mesto u grupi. Previše prekida, faulova, žutih kartona pokazano je u prvom poluvremenu. Sudija nije štedeo igrače obe reprezentacije. Videla se velika nervoza u igri. Malo šansi na obe strane i bez velikih uzbudjenja u prvom delu utakmice. Drugo poluvreme već je donelo dosta uzbuđenja. Srbija je krenula svim silama na gol protivnika. Ređale su se šanse preko Vuletića, Obradovića i Ratkovića, ali je mreža ostala netaknuta. Pozadi su veoma čvrsti bili Dakić i Stojić i nisu dozvoljavali Englezima da ozbiljnije priprete. Nakon jedne akcije po desnoj strani Vuletić je primetio da je Milošević malo izašao sa gol linije i lukavim udarcem uspeo da lobuje mladog golmana i uz pomoć stative donese svojoj selekciji prednost od 1 – 0 za veliku radost domaćih. Činilo se da će ovaj reziltat ostati do samoga kraja ali onda je usledio šok! Posle jednog centaršuta na ivici kaznenog prostora sjajno se snašao Zeković i lako savladao nemoćnog golmana Srbije za reklo bi se veliki bod pošto je ostalo samo minut do kraja meča. Međutim odmah nakon izvedenog početnog udarca sa centra, Srbija gubi loptu, Petković sjajno prolazi po levoj strani, niska povratna lopta na 20 metara od gola i buuum! Projektil Antića bukvalno je probušio mrežu i doveo svojoj reprezentaciji velika 3 boda! Srbija već drugu utakmicu zaredom gubi u poslednjim trenucima meča nakon preokreta, da li je to taktikčki potez dok se ne udje u samu završnicu turnira ili nešto drugo videćemo u narednom kolu!


Engleska – Argentina 1:4
Kojić (Engleska), Božanić, Vranić x3 (Argentina)

Posle uvodne pobede nad ekipom Srbije u poslednjim trenucima meča na megdan ekipi Engleske dolazi Argentina. Videlo se da su se Englezi dosta potrošili pogotovo emocionalno zbog velike radosti usled završnice za infarkt u završnim minutima prethodne utakmice. Tako da su se Argentinci na ovoj utakmici pitali dosta više. Posed, šanse sve je bilo na njihovoj strani. Međutim prva šansa ipak je pripala Englezima. Marko Zeković je sjajno uputio udarac sa distance ali je prečka bila ovoga puta saveznik Argentincima. Nedugo za ovom šansom Argentina dolazi u vođstvo posle lepe akcije i gola koji postiže Neca Božanić. Vranić, možda i najbolji akter dosadašnjeg Svetskog prvenstva postiže svoj šesti pogodak na turniru, usledio je lažnjak levom nogom i udarac po zemlji u nebranjeni deo golmana Miloševića. Petković je pokušao udarcem sa distance ali je Brajković sjajno intervenisao i uspeo da loptu skrene u korner. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću. Drugo poluvreme donosi blagi pritisak Engleske. Dva pokušaja Malovića, kao i po jedan pokušaj Zekovića i Kojića nisu doneli izjednačenje. Argentina je vrebala iz kontre i nakon jedne takve po levoj strani, Božanić sjajnom asistencijom upošljava Vranića koji povećava rezultat na 3 – 1. Isti igrač je par minuta kasnije postigao het trik, drugi na prvenstvu i već sada pretenduje za titulu najboljeg strelca. Kojić Mateja je samo u poslednjem minutu meča uspeo da ublaži poraz svoje ekipe. Na kraju Engleska Argentina, 1 na prema 4!


Argentina – Srbija 3:0
Glušac, Canić V. x2 (Argentina)

Polako je primetan umor kod naših mladih reprezentativaca. Čevrta utakmica u dva dana veliki je izazov. Ali nema predaje za borbu za mesto u finalu. Utakmica jako slabog intenziteta, nešto je nedostajalo u igri obe reprezentacije, rezultatski Argentinci su bili efikasni ali situacija na terenu nam to nikako ne pokazuje. Uvodni minuti prvog poluvremena udarac Glušca sa distance i sjajan gol, pogodio je malu mrežicu. Stvarno neodbranjivo! Igrao se tek peti minut kada je Canić Vuk uvećao prednost na dva prema nula. Srbija na krilima Ratkovića ne uspeva nikako da postigne gol. Kao da ih je neko izmalerisao, šanse se ređaju, Novak Obradović je pokušao sjajnim centaršutevima iz kornera da uposli Dakića i Miloševića ali lopta neće pa neće u gol. Vuletić opet sa distance pokušava ali bezuspešno. Moramo reći i da su intervencije Brajkovića zaslužne za rezultat na semaforu. Raković je posle jednog prodora uspeo da uputi sjajan centaršut po zemlji i to je bilo već visokih 3 – 0 nakon odlično postavljenog Canića u srcu šesnaesterca. Drugo poluvreme nam nije donelo nikakvih uzbuđenja. Srbija je igrala, imala posed, Argentina se svesno povukla i čuvala rezultat. Beležimo još dva pokušaja Stojića i Ratkovića, fliper ispred gola Argentinaca je bio dragi naši čitaoci ali lopta jednostavno neće u gol pa neće. Na kraju pobeda Argentine, Srbija ima male šanse za direktan plasman u finale Svetskog prvenstva ali verujemo da će im za sve promašaje vratiti kad bude najpotrebije i kroz naredne utakmice uspeti da izbore plasman za borbu za zlato!


VARGINJOSI


Nakon ocaravajuceg prvog dana, cekalo nas je I drugo kolo Svetskog prvenstva za Varginjose, gde su se reprezentacije Brazila, Spanije I Francuske ponovo ukrstale jedne sa drugima. Igraci su bili naostreni za revanse, par njih je I ostrilo krampone ceo dan, ali sve se zavrsilo sa samo 2 penala I jednim crvenim kartonom.


SPANIJA - FRANCUSKA

Prva utakmica drugog kola bila je izmedju Spanije i Francuske. Francuzi su bili silno motivisani da se nakon jucerasnjeg poraza revansiraju Crvenoj Furiji. Medjutim, Spanci nisu to planirali, brzim golovima su vec poveli 2-0. Sve je slutilo n ajos jednu katastrofalnu utakmicu Francuza, ali tada na scenu stupa dugonogi Nikola Davidovic, koji sa dva brza gola vraca tekmu u egal. Indisponirani Spanci su se samo svadjali a Francuzi su busilu. Na poluvreme se otislo rezultatom 2-5 za Francuze. Nakon pauze, Spanci su se vratili u utakmicu, posebno je bio raspolozen Miki Jaksic, koji pretenduje za Zlatnu kopacku turnira. Na kraju, posle rovovske borbe, Francuska je slavila I dosla do prvih bodova na prvenstvu.

REZULTAT: SPANIJA - FRANCUSKA 4:6
Strelci: SPA
Milan Jaksic 2 gola
Mohammed Mohsin 1
Pavle Krunic OG
FRA
Nikola Davidovic 4 gola
Andrej Ristic 1 gol


SPANIJA – BRAZIL

Nakon uvodnog poraza od Francuza, Spanci su imali prilike da poprave utisak I da se priblize vodecim Kariokama na celu tabele, medjutim, to je bila sve, samo ne laka misija. Branioci prvog mesta nisu nista hteli da prepuste slucaju, te su odmah ubacili u petu brzinu, Posebno se istakao Aja Canic, koji je pravio zamrzlame po levom boku, delovalo je kao da je uneo cheatcode. Asistirao je davao goloce kao od sale, Spanci danas nisu bili na nivou. Nisu pomogle cak ni sumnjive sudijske odluke koje su isle u korist Spanaca, sumnjivi faulovi I nepostojeci penal nije uspeo da pomogne. Neskovic I ekipa bili su prejaki.

REZULTAT: SPANIJA - BRAZIL 4:10
STRELCI: SPA
Acko Adzic 1 gol
Mohammed Mohsin 1 gol
Andrej Ristic 2 gola
BRA
Aja Canic 4 golova
Lazar Neskovic 1 gol
Milan Jaksic 5 golova


FRANCUSKA – BRAZIL

Derbi danasnjeg dana, koji je I odlucio najbolju ekipu drugog kola. Sve je bilo spremno za spektakl, u relativno izmesanim sastavima usled opravdanih izostanaka… Glavni akteri su bili tu, Nesko je glancao patike, Jevtic Nikola je ostrio krampone, a sudija je spremio kartone. Nakon pocetnog odmeravanja snaga, Francuzi su probili led, a ko drugi neko Nidza Davidovski, sjajnim udarcem sa 9,4 metara salje loptu u Gornji levi ugao. Delirijum na tribinama stadiona u Brzecu. Delovalo je kao da je ceo svet protiv Brazila, svi su navijali za Galske Petlove. Momentum je bio na njihovoj strain, krenuli su po drugi gol, ali Mohhamed je izjednacio nakon jedne kontre. Sve se igralo ponovo. Ipak Francuzi su danas vise zeleli povedu, Preko Andreja, Nikole Davidovica, I Nikole Jevtica. Jos tri komada u mrezi Brazilaca osigurale su drugu pobjedu Francuza.

REZULTAT : BRAZIL - FRANCUSKA 1:4
STRELCI: FRA: Davidovic Nikola 1 gol
Andrej Ristic 1 gol
Mihajlo Tonic 1 gol
BRAZIL: Mohhamed Monhsin