facebook2   facebook2   facebook2

Nastavljene borbe na Evropskom prvenstvu

VARGAŠI

ENGLESKA - FRANCUSKA (1:2)
Nastavlja se spektakl trećom utakmicom evropskog prvenstva za mlade između reprezentacije Engleske i Francuske. Sam početak utakmice obeležila je borba na sredini terena, čvrsta igra sa bezbroj duela. Prvi ozboljniji napad na utakmici i gol za Francusku. Nakon minijature Mihaila na boku, usledio je centaršut i sjajna egzekucija Straleta za 0:1.Prvo poluvreme je prošlo u dominaciji Francuske, i još jedan udarac ka golu Engleske, gde je Nikola sjajno gađao dalji ugao, a paradom fenomenalno odbranio naš za sada najistaknutiji golman Duka. Englezi se vraćaju u meč, Mane sa velike udaljenosti upućuje,, projektil'' ka golu, ali lopta je otišla tik iznad prečke. Francuska ponovo preti, Pavle Šmigić sjajnim slalomima lomi na sredini terena, plasira loptu, ali je falilo malo sreće da sve predhodno materalizuje pogotkom. Jaooo kakav pogodak za Engleze. Duljaj Aleksa je sjajno sa golom spojio Šmigića Pavla, a ovome nije bilo teško da svojom razornom levicom u prvi ugao zatrese mrežu. Ređaju se sada šanse na sve strane, rasplansala se igra.Ipak su u tom ritmu, mirniji su bili igrači Francuske. Malić po dubini upošljava Nikolu, koji pretrčava celu zadnju liniju i posle udarca uz pomoć prečke postiže gol, za ispostavilo se, krajnji rezultat današnje vrlo zadržajne utakmice.

BELGIJA – SRBIJA (0:1)
Danasnje Evropsko prvenstvo otvorile su reprezentacije Belgije i Srbije. Prva je zapretila reprezentacija Srbije vec u šestom minutu. Katarina je lako predriblala dva protivnička igrača i pravovremeno uposlila Matu, medjutim Damjanović je umalo bio ne precizan. Bukvalno u narednoj akciji Srbije uloge su zamenili Kaća i Mata, fenomenalno su iskombinovali duplim pasom i Kaća je izašla jedan na jedan sa hrabrim Ogijem koji je nekako uspeo da ukroti snažan udarac po zemlji i izbije loptu u korner. Belgijanci su zamenili golmana pa je tako mladi Marko Nikolic stao na gol. Nakon kornera Petrovic se jos jednom nasao na pravom mestu u pravo vreme i intervenisao glavom. Takodje prvo poluvreme je obelezila i prečka Belgijanaca. Luka Timotijevic je snažno šutirao sa distance ali prečka je bila saveznik reprezentativaca Srbije. Konačan rezultat prvog poluvremena je bio 0:0. Drugo poluvreme nije bilo preterano uzbudljivo. Obe reprezentacije su smirile loptu i spustile tempo igre. Odlicnu sansu u drugom poluvremenu imao je Sergej posle solidnog udarca Smeška lopta se odbila do Sergeja medjutim umalo je bio neprecizan. Takodje drugo poluvreme obeležila je i prečka Živanovića iz solo prodora. Samo dva minuta pred sam kraj utakmice kad smo svi pomislili da će se još jedna utakmica završiti bez golova, Nikolić preuzima odgovornost zalama jednog, pa drugog igrača i taman da mu Drinčić izbije loptu uspeva nekako da uputi udarac i posalje loptu u nebranjeni deo mreže za veliko slavlje reprezentativaca Srbije. To je ujedno bila i poslednja šansa na utakmici jer su se Orlovi do kraja kompaktno branili. Konačan rezultat utakmice 1:0 za Srbiju i velika tri boda.

VARGINJOSI

GRUPA A

NEMAČKA - ENGLESKA (2:5)
Despić, Baranin / Anđić 4, Krstić
Drugi dan takmičenja otvorile su reprezentacije Nemačke I Engleske. Verovatno najveći derbi na Starom kontinentu je ispunio sva očekivanja ljubitelja fudbala. Englezi osokoljeni sjajnim nastupom na premijernom meču evropskog prvenstva, odlučno su krenuli od samog starta. Glavna uzdanica engleza je I na ovom meču pružila partiju vrednu divljenja. Naravno, reč je o kapitenu Damjanu Anđiću koji je na ovom meču postigao 4 pogotka. Protivnučku mrežu je načeo već na samom početku utakmice. Fantastičnim driblinzima nanizao je tri protivnička igrača I sa nekih pet metara probušio je gol nemaca. Drugi gol za engleze Anđić je postigao skoro na identičan način. Nakon drugog primljenog gola reprezentacija Nemačke se probudila iz zimskog sna iako je napolju sijalo sunce. Posle strahovitog šuta hitronogog Despića, golman engleza Luka Stanisavljević je uspeo da odbije loptu do protivničkog igrača Baranina koji je razornim udarcem zakucao loptu u protivničku mrežu. Nije se dugo čekalo na treći pogodak engleza ….Baranin je pokušao da se poigra sa protivničkim igračem ispred sopstvenog gola, međutim lukavi Dušan Krstić mu je oduzeo loptu I nakon toga nije mu bilo teško da sa dva metra pošalje loptu u gol nemaca. Kapiten Anđić je nastavio da teroriše protivničku odbranu. Do kraja meča postigao je još dva pogotka a utešni gol za nemce postigao je Vuk Despić. Engleska reprezentacija se nakon ove pobede nametnula za jednog od glavnih kandidata za osvajanje pehara.

PORTUGAL - BELGIJA (4:5)
Seva Razumov 2, Uroš Stojanović, Viktor Čakarević / Janko Novaković 3, Aleksa Milenković, Andrija Gulevski
Drugi meč u Grupi A odigrale su reprezentacije Portugala I Belgije. Portugal je na pravi način otvorio utakmicu. Aleksa Milenković zvani Cvele je nakon oduzete lopte na desnoj strani terena prošao kroz dva igrača belgijske reprezentacije I majstorskim potezom gurnuo je golmanu loptu kroz noge za 1-0. Svega nekoliko minuta kasnije akciju iz auta započeo je kapiten Uroš Stojanović, usledio je pas ka Simonu Periću koji je odigrao povratnu loptu ka kapitenu nakon čega je usledio šut koji je završio u mreži. Mreže su mirovale sve dok Janko Novaković nije uzeo stvar u svoje ruke. Naime, on je muljao loptu kod desne korner zastavice I u tom muljanju napravio je čitavu pometnju. Portugalci su signalizirali da je lopta izašla van terena ali sudija se nije oglasio. To je reprezentaciju Portugala skupo koštalo…. Novaković je nastavio da dribla I u tom stilu se ušetao u gol. Treći I četvrti pogodak za portugalce je postigao Seva Razumov nakon asistencija Simona Perića. Niko nije ni slutio da portugalci mogu da ispuste ovakvu prednost. Ostalo je još pet minuta do kraja utakmice. Janko Novaković je verovao u nemoguće. Sa dva brza pogotka je doneo izjednačenje belgijancima dva minuta pre kraja regularnog toka utakmice. I dok su svi čekali da sudija svira kraj, radilica I veliki borac Viktor Čakarević je iskosa sa desne strane uputio pravu bombu ka protivničkom golu i lopta je kroz šumu nogu pronašla put do mreže. Veliko Slavlje Belgijanaca moglo je da počne…

GRUPA B

ŠPANIJA – ITALIJA (1:1)
Lomić / Laketa P.
Suncan dan, 27° najvisa dnevna temperatura, minimalna 14°, najavljujemo kisu golova popodne. Sastavi ove dve reprezentacije su aludirali na goleadu, ali do toga nije doslo. Drugo kolo grupe "b", utakmica izmedju reprezentacija Spanije i Italije odigrana je na terenu iznad Hotela 'Junior'. Po svemu sudeci mozemo reci da su igraci bili posveceni vise defanzivi nego ofanzivi. Utakmica je pocela, uglavnom se borba vodila na sredini terena, videli smo dosta klizecih startova, sto je bilo prelepo videti za ljubitelje borilackih sportova. Prvu sansu reprezentacija Spanije je imala u 9 minutu, kada je mladjani Vuk Lomic lakog koraka, izbio 1 na 1 sa golmanom Azura i rutinski kao Zvonko Varga u svojim najboljim danima resio u svoju korist. Poluvreme je zavrseno, igraci vidno izmoreni su se osvezili. U drugom poluvremenu preslikana igra kao i u prvom, malo sansi, mnogo borbe. Italijani nisu imali sta da izgube, ostalo je dva minuta do kraja, Pavle Laketa je preuzeo odgovornost da izvede slobodan udarac sa distance, pogodio je sam ugao gola i poravnao rezultat. Igraci su jako bili izmoreni i trebalo im je dosta vremena da izadju sa terena, ali ono sto je najvaznije, izasli su zagrljeni i srecni. Spanija 1-1 Italija

SRBIJA - FRANCUSKA (6:2)
Petrov 3, Damjanović 2, Mišeljić / Strugarević, Todorović
Ovo je bila borba za prvo mesto u grupi, dovoljno vam je ovo saznanje da biste naslutili kakva je ovo utakmica bila. Ali Trikolori kao da nisu bili svesni toga, trebalo im je dosta vremena da shvate to. Ekipa Srbije je pocela furiozno i u 5 minutu vec vodila 3-0, bio je to hladan tus za francuze, strelci za momke sa Balkana bili su Maksim Petrov 2x i Luka Damjanovic. Ne samo da su vodili 3-0, uglavnom su dobijali duele na sredini terena, a igrac sa najvise osvojenih lopti i najlucidnijim dodavanjima Lazar Bulat, igraci i navijaci mu se slobodno mogu zahvaliti i castiti ga slatkisima. Poslednjem minutu prvog poluvremena prnal je bio dosudjen za Srbiju, ali golman Francuske Aleksa Strugarevic se izvio i reagovao kao Dida. Ostalo je 3-0. Drugo poluvreme je pocelo tiho i mirno, kao tisina pred buru. Francuzi su znali da nemaju sta da izgube, bacili su sve karte na napad. Za tren oka smanjili su na 3-2, kakav šok, strelci su bili Viktor Todorovic i Aleksa Strugarevic koji je bio prekomandovan u napad i to je urodilo plodom. Pocelo je sa zustrim startovima na obe strane ali to kao da je odgovaralo reprezentaciji Srbije i iz dve kontre postigli dva gola, opet Maksim Petrov i Dusan Miseljic. U poslednjem minutu utakmice Luka Damjanovic je potvrdio pobedu svoje reprezentacije golom sa bele tacke i tako postigao svoj drugi gol na utakmici. Posle sudijskog zvizduka igraci obe ekipe su se pozdravili i napustili teren u lepoj atmosferi.